Super Floppy Cube

super floppy cube super floppy cube

Super floppy cube má ve složeném stavu podobu Rubikovy kostky 1x3x3, známé též pod názvem Floppy cube. Oproti ní je ale mechanismus Super floppy cube odlišný. Nejenom že dovoluje otáčet dílky o 90° (v případě Floppy cube se vždy jedná o triplet dílků, přičemž ten je možné otáčet o dvojnásobek, tj. 180°), nýbrž je v některých případech možné i otáčení pouze jednoho dílku rovněž o 90° (u Floppy cube z principu nemožné). Cílem, jak jinak, je uspořádání hlavolamu do takové podoby, aby na každé stěně byla právě jedna barva.

Na této stránce najdete:

  • Super floppy cube - složení tavru 1x1x3
  • Super floppy cube - orientace a permutace všech dílků

Super floppy cube - složení tvaru 1x1x3

Protože hlavolam dokáže v průběhu řešení měnit svůj tvar, byl za účelem názornějšího popisu natočen videonávod, který má celkem dvě části. V té první jde o to, jak z rozmíchané pozice dostat tvar 1x1x3.

Floppy cube - orientace a permutace všech dílků

V souladu s kapitolou "Známý postup nad zlato" ve článku o tom, jak skládat hlavolamy, využijeme ve druhém kroku návodu dvě věci, jmenovitě: postup pro skládání hlavolamu Floppy cube a vlastnost/možnost otáčení hran o 90° - viz video níže.Graficky stránku obohatil Boris Mouradov.