Pozvánka na Czech Open 2013


Rok se s rokem sešel, a tak se do Pardubic opět sjedou příznivci kombinatorických hlavolamů.

Czech Open je jedinou oficiální soutěží v rychlostním skládání hlavolamů na našem území a v rámci Mezinárodního festivalu šachu a her je pořádán už poosmé za sebou.

V předchozích letech mohli návštěvníci zhlédnout řadu českých, evropských a dokonce i světových rekordů. Sice to nemám statisticky podloženo, nicméně troufám si tvrdit, že Czech Open je jedním z nejhodnotnějších závodů vůbec, tedy co se týká překonávání světových rekordů - v šesti ze sedmi pořádaných ročnících byl vytvořen nový světový rekord alespoň v jedné ze soutěžních disciplín.

Na místě mimo jiné uvidíte zápolení domácích kostkařů se zahraniční elitou. Bude některý z Čechů nejrychlejší a disciplínu vyhraje, tak, jako se to v minulosti podařilo např. Martinu Zahradníkovi? Kolik padne českých a kolik světových rekordů? Přijďte se na letošní Czech Open 2013 podívat a buďte u toho i vy.

Veškeré informace týkající se turnaje (harmonogram akce, kdy a kde se soutěž pořádá, jaké je vstupné, kdo jsou organizátoři a jaký je na ně kontakt, otázky související s dopravou, ubytováním či stravováním, případně jak se na závody přihlásit) se dají nalézt buď na stránkách Mezinárodního festivalu šachu a her nebo na oficiálních stránkách WCA (kde je i seznam přihlášených účastníků a po skončení turnaje zde budou umístěny oficiální výsledky).

Pokud se chcete závodů zúčastnit a jste nováčci, mohla by se vám hodit tato trilogie soutěžních instruktáží: jak být závondíkem, jak dokončit váš pokus skládání a jak být dobrým rozhodčím.